PROCE'21 Gayrimenkul Geliştirme Yarışması
ProCE ülkemizde lisans seviyesinde yapılan ilk gayrimenkul geliştirme yarışmasıdır. Yarışmacılar 4-6 kişilik takımlar halinde katılırlar. Takımlarda inşaat mühendisliği, mimarlık, işletme, ekonomi, muhasebe, uluslararası ticaret, maliye, işletme mühendisliği, çevre mühendisliği, gayrimenkul geliştirme, peyzaj mimarlığı ve şehir bölge planlama bölümlerinden 2. , 3. ve 4. Sınıf öğrencileri yer alabilirler. Her takımda aşağıda belirtilen iki meslek grubundaki bölümlerden en az birer öğrenci bulunması zorunludur.

•   Tasarım: Mimarlık, iç mimarlık ve çevre tasarımı, kentsel tasarım, peyzaj mimarlığı, şehir ve bölge planlama 

•   Mühendislik ve Finans: İnşaat mühendisliği, işletme mühendisliği, endüstri mühendisliği, gayrimenkul geliştirme ve yönetimi, işletme, iktisat, ekonomi, bankacılık, muhasebe, uluslararası ticaret

Yarışmacıların görevi onlara verilen hayali parayla, belirtilen arazi üzerinde, çalıştıkları şirketin yeni yatırımını belirlemek ve bunu şirketin sahibi olan jüri üyelerine sunmaktır.

Katılımcılar verilen araziyi inceleyip, online seminerlerden edindikleri bilgiler doğrultusunda bu arazi üzerine bir gayrimenkul geliştirirler.

Katılımcılar isterlerse gözlemci olarak da yarışmaya katılabilirler.

Yarışma ile ilgili önemli tarihlerekural dosyasına ve başvuru formuna linkteki web sitesinden ulaşabilirsiniz. http://buyap.org/tr/proce21/